نانو و شهرکهای صنعتی: برگزاری نشست وبیناری در شهرک صنعتی رازی (رنگسازان) شهرضا

سومین هفته از سلسله نشست های معرفی فرصتها و کاربردهای صنعتی فناوری نانو در تاریخ 5 آذر 1399 با حضور مدیرانی از 11 واحد صنعتی شهرک صنعتی رازی (رنگسازان) شهرضا برگزار شد.

با توجه به اهمیت شهرک‌های صنعتی در رشد اقتصادی کشور از یک سو، و توانمندی‌های صنعتی فناوران کشور در حوزه نانو از سوی دیگر، برنامه «هر هفته، یک شهرک صنعتی»، با همکاری بخش ترویج صنعتی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و فن بازار استان اصفهان، به اجرا گذاشته شده است. بر این اساس، در هفته سوم این برنامه، نشست صنعتی معرفی فرصت‌ها و کاربردهای صنعتی فناوری نانو، روز چهارشنبه، پنجم آذر ماه ۱۳۹۹ در شهرک صنعتی رازی (رنگسازان) استان اصفهان بصورت وبینار برگزار شد.

در این نشست که 90 دقیقه به طول انجامید، دکتر مجتبی فدائی مدیرعامل شرکت فناوریهای پیشرفته آسیا (کارگزار بخش ترویج صنعتی ستاد توسعه فناوری نانو) و مدیر فن بازار منطقه ای استان اصفهان به ارائه موضوعات زیر پرداخت:

  • اطلاع‌رسانی پیرامون مزایای کاربردی و صنعتی فناوری نانو
  • معرفی فرصت‌های تجاری و اقتصادی بکارگیری نانو در صنایع
  • معرفی محصولات و توانمندی‌های صنعتی ایران در فناوری نانو
  • معرفی حمایت‌های ستاد از شرکت‌های صنعتی و نانویی
  • معرفی راه‌حل های فناوری نانو برای رفع نیاز و ارتقای صنایع

شایان ذکر است شناسائی واحدهای صنعتی مستعد دانش‌بنیان و حمایت برای دانش‌بنیان شدن این شرکت‌ها، دریافت تقاضاها و نیازهای صنعتی قابل حل با فناوری نانو در جهت کمک به ارتقای فناوری در واحدهای صنعتی، کاهش هزینه ها و افزایش کیفیت محصولات تولیدی، از دیگر اهداف برگزاری اجرای این برنامه و برپایی نشست‌های صنعتی در شهرک‌های صنعتی است.

شهرک صنعتی رنگسازان شهرضا در زمینی به مساحت 1000 هکتار در کیلومتر 60 جاده اصفهان واقع گردیده است که عمده صنایع مستقر در آن در حوزه شیمیایی، پلیمر، رنگ و رزین فعال هستند.

حضور در این سلسله نشست ها برای مدیران، نمایندگان شرکت‌ها و واحدهای صنعتی، رایگان بوده و ثبت‌نام  از طریق مراجعه به نشانی http://asiahitech.com/seminar/  امکان‌پذیر است.

مدیران و فعالان صنعتی علاقمند به همکاری در این برنامه، می‌توانند ضمن مکاتبه با رایانامه IPS@nano.ir، و یا تماس با شماره‌های ۰۹۳۰۱۰۰۲۲۷۰ و ۰۹۳۰۱۰۰۲۲۸۰ و ۰۹۳۰۱۰۰۲۲۹۰، نسبت به چگونگی اجرای این برنامه در شهرک صنعتی خود کسب اطلاع و اقدام نمایند.