انتشار ویرایش هفتم کتب محصولات و تجهیزات فناوری‌نانو ساخت ایران

آخرین دستاوردهای صنعتی و دانش بنیان در حوزه تولید محصولات و ساخت تجهیزات مرتبط با فناوری نانو، در قالب ویرایش هفتم کتب محصولات و تجهیزات فناوری نانو ساخت ایران و در شش جلد منتشر شد.

پیشرفت فناوری نانو با هدف تولید ثروت و بهبود کیفیت زندگی مردم، موجب تولید محصولات دانش بنیان و صنعتی متنوع در زمینه‌های گوناگون شده است. در راستای معرفی محصولات صنعتی دارای گواهی‌نامه نانومقیاس ویرایش هفتم کتب محصولات و تجهیزات فناوری نانو به تفکیک حوزه‌های صنعتی مختلف، در شش جلد منتشر شده است.

در این مجموعه کتب، آخرین محصولات دانش بنیان و دارای تأییدیه نانومقیاس از ستاد توسعه فناوری نانو به همراه تصاویر محصول، نام و اطلاعات مربوط به شرکت، محل تولید، مجوزها و تأییدیه‌ها معرفی شده‌اند. در مقدمه کتاب‌ها به تصویر کلی محصولات و بازار نانو در ایران پرداخته شده و آخرین آمار محصولات و تجهیزات فناوری نانو ساخت ایران، حجم بازار و صادرات این محصولات ارائه شده‌اند.

این مجموعه با عنوان محصولات و تجهیزات فناوری‌نانوی ساخت ایران در حوزه‌های صنعتی زیر منتشر شده است:

  • جلد اول: محصولات و تجهیزات فناوری نانوی ساخت ایران در حوزه ساخت‌وساز، رنگ و رزین و لوازم‌خانگی
  • جلد دوم: محصولات و تجهیزات فناوری نانوی ساخت ایران در حوزه سلامت، آب و محیط‌زیست، کشاورزی و نساجی
  • جلد سوم: محصولات و تجهیزات فناوری نانوی ساخت ایران در حوزه نفت، گاز، پتروشیمی، پلیمر و انرژی
  • جلد چهارم: محصولات و تجهیزات فناوری نانوی ساخت ایران در حوزه حمل‌ونقل و صنایع فلزی
  • جلد پنجم: محصولات و تجهیزات فناوری نانوی ساخت ایران در حوزه نانومواد، نانوپوشش‌ها و نانوالیاف
  • جلد ششم: محصولات و تجهیزات فناوری نانوی ساخت ایران در حوزه تجهیزات آزمایشگاهی و صنعتی

در بخش پایانی جلد ششم این کتاب نیز به معرفی شرکت‌های حوزه تجهیزات مرتبط با فناوری نانو پرداخته شده است.

گفتنی است کتاب محصولات فناوری نانو از آذرماه سال ۹۳، هر ساله، منتشر شده و به معرفی آخرین محصولات و تجهیزات مرتبط با فناوری نانو ساخته شده کشور می‌پردازد.

علاقمندان جهت دسترسی و دانلود رایگان کلیه کتب صنعتی محصولات نانو، گزارش ها و محتواهای صنعتی شرکتهای دانش‌بنیان و نانوفناور ایرانی، می‌توانند به سایت «رسانه نانو و صنعت» ستاد نانو به نشانی www.INDnano.ir مراجعه نموده و یا با دنبال کردن صفحه اینستاگرام نانو و صنعت به شناسه INDnano.ir@، ویدیوها و اخبار مرتبط با دستاوردهای صنعتی و دانش‌بنیان فناوری نانو ایران را مشاهده نمایند.