گزارش صنعتی مروری بر کاربردها و فناوری‌های به‌روز دستگاه رامان

گزارش صنعتی با موضوع «مروری بر کاربردها و فناوری‌های به‌روز دستگاه رامان» منتشر شده است که در آن جزئیات مربوط به فناوری دستگاه رامان و کاربردهای صنعتی این دستگاه تشریح شده است.

دستگاه رامان یکی از پرکاربردترین دستگاه‌های مشخصه‌یابی است که امروزه مورد استفاده است. این دستگاه از زمان معرفی تا به امروز پیشرفت‌های فراوانی داشته که استفاده از آن را برای آنالیزهای مختلفی آسان می‌کند. همچنین این دستگاه به دلیل در دسترس بودن در داخل کشورمان، به طور عمده‌ای توسط پژوهشگران مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته لازم به ذکر است به دلیل محدودیت‌هایی که دارد، استفاده از آن نسبت به آنالیز IR کمتر است؛ اما با پیشرفت‌های جدیدی که صورت گرفته و همچنین قابلیت رامان در آنالیز نمونه‌های آبی، کاربرد آن روزبه‌روز در حال بیشتر شدن است.

فناوری رامان به دلیل آنکه می‌تواند در کنار طیف وسیعی از فناوری‌های دیگر مورد استفاده قرار بگیرد، در سال‌های اخیر کاربردهای زیادی پیدا کرده و فناوری‌های زیادی برای آن توسعه یافته است. از مهم‌ترین این فناوری‌ها می‌توان به اشاره کرد که می‌تواند از تک‌تک نقاط نمونه در کنار تصویر، آنالیز عنصری نیز تهیه و ارائه کند.

برای دریافت این گزارش به اینجا مراجعه کنید و برای آشنایی با گزارش های دیگر، به صفحه نانو و صنعت مراجعه نمایید.