تمدید مهلت ثبت‌نام دومین جایزه طراحی صنعتی ایران تا ۱۵ آبان

دومین دوره جشنواره طراحی صنعتی ایران توسط مرکز طراحی صنعتی معاونت علمی و فناوری، در راستای ترویج و فرهنگ‌سازی طراحی صنعتی محصولات در کشور برگزار می‌شود. دومین دوره جشنواره جایزه طراحی ایران از نظر محتوایی شامل سه بخش خواهد بود:

بخش اول: جایزه طراحی صنعتی

رقابت جایزه طراحی صنعتی ایران با هدف معرفی و انتخاب محصول‌ برتر سال ۱۴۰۱ برگزار می‌شود. مخاطبان این رقابت طراحان و شرکت‌هایی (بویژه شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاقی) هستند که محصول (کالا و خدمت) طراحی و تولید شده دارند. حضور در جایزه طراحی صنعتی ایران برای تمامی شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و استارت‌آپ‌های مستقر در شتاب‌دهنده و مراکز نوآوری مورد تایید معاونت رایگان است.

حوزه‌های صنعتی برگزاری جایزه طراحی

– تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی

– ماشین‌آلات صنعتی و رباتیک

– تجهیزات کامپیوتر و فناوری اطلاعات

– طراحی داخلی نوآوری و فناوری (ویژه شتاب‌دهنده‌ها، مراکز نوآوری، فضای کار اشتراکی و …)

– آموزش، ورزش، سرگرمی

– صنایع دستی و بسته‌بندی

بخش دوم: فروم طراحی صنعتی

فروم طراحی صنعتی، جهت انتقال تجارب طراحی به شرکت‌ها و طراحان جوان برگزار می‌گردد. اولین دوره فروم طراحی صنعتی با رویکرد معرفی نقش طراحی صنعتی در توسعه کسب و کارهای دانش‌بنیان با شعار “تولید طراحی محور” اجرا خواهد شد. مخاطب اولیه این فروم شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق و فناوران هستند که با طراحی صنعتی و نقش آن در توسعه کسب و کار آشنا شوند.

بخش سوم: چالش‌های طراحی محصول

چالش‌های طراحی محصول، بخش جانبی جشنواره طراحی ایران است. شرکت‌های تولیدی و سرمایه گذاران می‌توانند طراحی محصولات مد نظر خود را به‌صورت نوآوری باز ازین بستر پیش ببرند. در این چالش‌ها نیازهای اعلام شده متقاضیان در بستر رقابت طراحی به اطلاع علاقه‌مندان خواهد رسید. برای اطلاع از جزییات این برنامه، شرکت‌های علاقه‌مند به این موضوع، با دبیرخانه تماس حاصل نمایند.

زمان ثبت نام: اول شهریور تا ۱۵ آبان ماه

داوری مستندات: آبان و آذر

ارائه و داوری حضوری: ۱۰ تا ۲۵ آذر

برگزاری نمایشگاه معرفی محصولات برتر: ۲۹ و ۳۰ آذر ماه

فروم طراحی صنعتی و اختتامیه جشنواره: ۳۰ آذر ماه

“مرکز طراحی صنعتی ایران” ذیل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به منظور توسعه و ترویج طراحی صنعتی و بسته‌بندی محصولات دانش‌بنیان و خلاق، در سال ۱۴۰۰ تاسیس گردید.

ثبت نام و اطلاعات بیشتر در سایت www.irandesignoffice.ir

شماره تماس دبیرخانه جایزه ۰۲۱۶۳۱۰۳۱۳۱

 

مهلت ثبت‌نام دومین جایزه طراحی صنعتی ایران تا ۱۵ آبان تمدید شد