دعوت به ارائه طرح‌های نوآورانه فناوری نانو برای تجاری‌سازی نانومحصولات تا 12 اسفند

تمدید مهلت ثبت طرح در فراخوان طرح‌های نوآورانه فناوری نانو تا 12 اسفند


برنامه طرح‌های نوآورانه فناوری نانو (Nano Match)، با هدف تسریع و تسهیل در تجاری‌سازی محصولات نانویی و حمایت از فناوران، پژوهشگران و شرکت‌های نوپای فعال در این حوزه، دومین مرحله از فراخوان‌های سری دهم خود را از یکم بهمن‌ماه آغاز نموده و فناوران تا پایان این ماه برای ارسال طرح‌های خود و استفاده از حمایت‌های در نظر گرفته شده فرصت خواهند داشت.

نوآوری در زندگی امروز انسان‌ها نقشی کلیدی و اساسی بازی می‌کند. در سال‌های اخیر، صنایع مختلف بر اساس نوآوری، تحولات شگرفی را تجربه نموده و در بازار جهانی، پویایی زیادی به دلیل نوآوی بوجود آمده است. شرکت‌ها برای حفظ مزیت رقابتی خود، نیاز به نوآوری در محصولات داشته و این مسئله، فرصتی بوجود آورده تا محققین با ایجاد نوآوری در محصولات، نقشی کلیدی در این زمینه داشته باشند. در همین راستا، برنامه طرح‌های نوآورانه فناوری نانو (نانومچ) که یک برنامه دائمی در ستاد ویژه توسعه فناوری نانو است، طی سال برای حمایت از فناوران نانویی کشور و هدایت طرح‌های برتر به سمت تجاری‌سازی، اقدام به برگزاری فراخون‌هایی می‌نماید.

واحد طرح‌های نوآورانه، با هدف افزایش نرخ موفقیت و کاهش زمان تجاری‌سازی طرح‌های دریافتی و با توجه به ظرفیت‌های موجود در ستاد توسعه فناوری نانو و شرکت‌ها و مشاوران همکار، چهار بسته حمایتی برای فناوران تعریف نموده است: تسهیلات، خدمات، مشاوره و آموزش. در این برنامه، هر یک از طرح‌های پذیرفته شده متناسب با نیاز خود، می‌توانند از بسته‌های معرفی شده بهر‌ه‌مند شوند. از جمله خدمات قابل دسترس، می‌توان به مطالعه بازار، رصد فناوری، ثبت پتنت و نگارش طرح کسب‌و‌کار اشاره نمود. بسته‌های سرمایه‌گذاری، ساخت دمو، دریافت تأییدیه نانومقیاس، اعتبار توسعه محصول و استفاده از خدمات شبکه آزمایشگاهی نانو هم، از جمله تسهیلات در نظر گرفته شده در این برنامه است. همچنین فناوران می‌توانند از مشاوره‌های فنی، تجاری، مدیریتی و کسب‌و‌کاری، طراحی صنعتی، تأمین مالی و حقوقی بهره‌مند شوند.

دومین مرحله از فراخوان‌های دوره دهم این برنامه، از یکم بهمن ماه آغاز شده و تا سی‌ام این ماه ادامه خواهد داشت؛ لذا تیم‌های فعال در حوزه نانو که به یک نمونه اولیه رسیده‌اند، می‌توانند اقدام به ثبت طرح در این فراخوان نمایند. طرح‌هایی که در برنامه ثبت می‌شوند، در گام نخست از چهار جنبه «فنی»، «نو بودن»، «نانومقیاس» و «قابلیت تجاری» مورد ارزیابی قرار گرفته و در صورت تأیید، وارد مرحله مصاحبه شده و از منظر معیار «تعامل و انگیزه» نیز مورد بررسی قرار می‌گیرند. در گام بعدی، برای طرح‌هایی که پذیرش می‌شوند، دسترسی‌های مورد نیاز فراهم می‌گردد. مخاطبان گرامی جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص معیارهای داوری طرح‌ها و حمایت‌ها و خدمات طرح‌‌های پذیرش شده، می‌توانند به صفحه وب‌سایت نانومچ مراجعه کنند.

شروع ثبت طرح

راه‌های ارتباطی با دبیرخانه برنامه:

وب‌سایت: nanomatch.ir

ایمیل: info@nanomatch.ir

پیام‌رسان‌ها: nanomatch