دومین نمایشگاه طرح‌ها و دستاوردهای فناورانه دریایی کشور

نمایشگاه دستاوردهای فناوری دریایی به منظور ارائه آثار و دست آوردهای فناورانه دریای با حمایت ستاد توسعه فناوری صنایع دانش بنیان دریایی در سومین جشنواره ملی “دریا مسیر پیشرفت” بر پا خواهد شد.

نمایشگاه دستاوردهای فناوری دریایی به منظور ارائه آثار و دست آوردهای فناورانه دریای با حمایت ستاد توسعه فناوری صنایع دانش بنیان دریایی در سومین جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت بر پا خواهد شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با حمایت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی، همزمان با برگزاری سومین جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت دومین نمایشگاه طرح‌ها و دستاوردهای فناورانه دریایی کشور در آبان ماه سال جاری با حضور بیش از 50 غرفه دریایی در مساحتی بالغ‌بر 2500 مترمربع با حضور فعالین این حوزه در کشور برگزار خواهد شد.

بر اساس این گزارش، شکل‌گیری این رویداد مهم با همکاری ارگان‌های دریایی، شرکت‌های دانش‌بنیان دریایی، بنیاد ملی نخبگان استان‌های ساحلی و سازمان شهرداری تهران و دیگر شرکت‌ها و ارگان‌های دریایی و غیر دریایی و همچنین حمایت و پشتیبانی ستاد صنایع دریایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری میسر شده است.

در این جشنواره موضوعاتی از قبیل: معرفی طرح‎های برتر فناورانه دریایی(ایده بازار) مسابقات دانشجویی و مسابقات دانش‎آموزی دریا ارایه خواهد شد.

همچنین نمایشگاهی تحت عنوان «آثار و دستاوردهای فناورانه دریایی کشور» همزمان با دومین جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت برگزار خواهد شد که شرکتهای دانش بنیان دریایی و فعالان حوزه دریا می توانند در فضایی که به رایگان در اختیارشان قرار داده می شود، تحقیقات، اختراعات و فعالیتهای سازمانی خود را به نمایش عموم بگذارند.

انجمن صنفی سازندگان شناور، تجهیزات و سازه‌های دریایی، به‌عنوان یک تشکل صنعتی در راستای ارتقا دانش دریایی و معرفی دستاوردهای صنعتی کشور امسال متولی برگزاری این رویداد مهم دریایی به شمار می‌روند.

به همین منظور این انجمن با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در سال جاری با ایجاد یک فضای سرپوشیده و امکانات رفاهی مناسب برای غرفه داران در مجموعه باغ‌موزه دفاع مقدس در تاریخ 9 تا 11 آبانماه سال جاری بستری برای حضور ارگان‌های دریایی، شرکت‌های دانش‌بنیان دریایی، دانشگاه‌های دریایی و غیره فراهم آورده است. در این میان برای حمایت از ترویج کنندگان حوزه دریایی از تمامی استارتاپ های دریایی و کانال‌های فعال حوزه دریایی دعوت به عمل میاید که در این نمایشگاه به‌عنوان عناصر نوپای این صنعت گسترده، حضور بیابند.