تولیدصنعتی رادیاتورهای ایرانی با نانوپوششهای دوستدار محیط‌زیست

فولاد تحت تأثیر عوامل مختلفی مانند واکنش‌های شیمیایی، خوردگی‌های موضعی، فرسایش و یا دمای بالا دچار خوردگی می‌شود. امروزه برای جلوگیری از خوردگی فولاد، روش‌های محافظتی مختلفی به‌کار گرفته می‌شود، یکی از این روش‌ها استفاده از نانوپوشش‌های تبدیلی زیرکونیومی است.

به طور کلی، یکی از انواع روش‌های گرمایش در مکان‌های مختلف استفاده از انواع رادیاتور است. گرمای رادیاتورها از طریق انتقال حرارت و جابه‌جایی در هوای مجاور آن‌ها توزیع می‌شود. فلزات در انواع مختلف برای ساخت رادیاتور مورداستفاده قرار می‌گیرند که شاخص‌ترین آن‌ها آلومینیوم، فولاد و چدن هستند. در حال حاضر شرکت‌ها تمایل زیادی به استفاده از فولاد در ساخت رادیاتورها دارند.

 

تولید رادیاتورهای دوستدار محیط‌زیست
گروه تولیدی صنعتی تاش رادیاتور، به عنوان تولیدکننده انواع رادیاتورهای پنلی فولادی، با به‌کارگیری نانوپوشش تبدیلی زیرکونیومی رادیاتورهایی مقاوم در برابر خوردگی به تولید رسانده است. این رادیاتورها، ساخته شده از آلیاژ فولادی مطابق استاندارد EN 10130 DC01، با بالاترین گرید کیفی و با استفاده از فناوری نانو تولید می‌شوند.

شرکت تاش رادیاتور در تولید این محصولات از بهترین مواد اولیه ساخت داخل و مواد صنعتی برندهای معتبر وارداتی که با بهره‌گیری از فناوری‌های به‌روز آلمان و ایتالیا در خطوط تمام رباتیک و با کیفیت جهانی تولید می‌شوند، استفاده می‌کند.

استفاده از نانومواد در تولید این رادیاتورها علاوه‌بر ایجاد مقاومت در برابر خوردگی، موجب افزایش ظرفیت حرارت‌دهی به بیش از ۱۸۰۰ کیلوکالری بر ساعت در واحد طول نیز شده است و نتایج حاصل شده در سنجش کارکرد این محصول وجه تمایز آن را نسبت به سایر نمونه‌های تولیدی رایج و موجود در بازار نشان می‌دهد.

همچنین به‌کارگیری فناوری نانو این رادیاتورهای پنلی فولادی را به محصولاتی دوست‌دار محیط‌زیست تبدیل کرده است. استفاده از فناوری نانو موجب حذف فلزات سنگین و اسیدیته مایعات پساب دورریز شده و این امر نیز باعث مصون ماندن منابع و سفره‌های آبی زیرزمینی از هرگونه تهدیدات و آلودگی‌های مضر خواهد شد.

رادیاتورهای پنلی فولادی، عطف به استاندارد بین‌المللی UNI 8065، تنها گزینه قابل استفاده در صورت نصب پکیج به جای سیستم‌های گرمایشی موتورخانه مرکزی است.

محصولات شرکت تاش رادیاتور به واسطه کارایی و گرمادهی بالا، در صورت استفاده با هر مدل پکیج شوفاژ، باعث کاهش مصرف انرژی و دوام بیشتر آن خواهد شد.

کیفیت، زیبایی و دوام رنگ در برابر خوردگی به واسطه استفاده از فناوری نانو در فرآیند رنگ‌آمیزی و بهبود عملکرد و افزایش ظرفیت حرارت‌دهی به واسطه به‌کارگیری فناوری نانو از جمله مزایای رقابتی این محصول است.

همچنین شرکت تاش رادیاتور تنها تولیدکننده متنوع‌ترین سایزها (طول، ارتفاع و تیپ‌های ۱۰ تا ۳۳) با قابلیت نصب عمودی یا افقی است. تنوع سایز در طول ۴۰ سانتی‌متری تا ۳ متر و ارتفاع ۳۰، ۴۰، ۵۰ و ۵۵ سانتی‌متری و نیز تیپ‌های متفاوت پنل‌ها ۱۰ تا ۳۳ با قابلیت نصب افقی و یا عمودی به طور انحصاری در این شرکت، فرصت طراحی و دکوراسیون متفاوت را در اختیار قرار داده است.

به گفته مسئولان شرکت تاش رادیاتور با توجه به کیفیت بسیار بالای محصول تولید شده، آن‌ها شاهد استقبال بسیار خوبی از محصولات خود در بازار کشورهای همسایه هستند.

 مجوزها و تاییدیه‌های لازم 
گروه تولیدی صنعتی تاش رادیاتور در اردیبهشت‌ماه سال جاری موفق به اخذ گواهینامه تأییدیه نانومقیاس برای رادیاتورهای پنلی فولادی از ستاد توسعه فناوری نانو شده است.

گواهینامه بهره‌برداری از آرم استاندارد بر روی تمامی محصولات مطابق استاندارد ملیISIRI 360، گواهینامه بهره‌برداری از برچسب استاندارد انرژی روی تمامی محصولات مطابق استاندارد ملی ISIRI 14735 و گواهینامه استاندارد «خدمات به مشتریان و ضمانت لوازم‌خانگی انرژی‌بر» مطابق استاندارد ملی ISIRI 13629 از دیگر گواهینامه‌های دریافتی این شرکت برای رادیاتورهای با پوشش تبدیلی زیرکونیومی مقاوم در برابر خوردگی است.

گروه تولیدی صنعتی تاش رادیاتور موفق شده برای این محصول گواهینامه استاندارد بین‌المللی نظام مدیریت یکپارچه کیفیت IMS از موسسه IQS انگلیس و گواهینامه مطابقت با الزامات اروپایی CE EN 442-1 از مؤسسه IQS انگلیس را نیز دریافت کند.

این شرکت با تجهیز ماشین‌آلات و قالب‌های سایزهای متنوع امکان پاسخ‌دهی نیازهای طراحان در این حوزه را فراهم کرده و شناسایی بیشتر بازارهای هدف داخلی و کشورهای همسایه، افزایش تولید و توسعه محصولات را در دستور کار قرار داده است.

گروه تولیدی صنعتی تاش رادیاتور در حوزه شناسایی و آزمون استفاده از نانومواد در پوشش تبدیلی زیر کونیومی بر روی تمامی محصولات و صدور تأییدیه از خدمات ستاد توسعه فناوری نانو بهره برده است.

گفتنی است گروه تولیدی صنعتی تاش رادیاتور توسط بخش خصوصی، سال ۱۳۹۳ در فضایی به مساحت ۳۲ هکتار در شهرک صنعتی شمس‌آباد، با هدف تأمین نیاز بازار تأسیسات به انواع رادیاتورهای پنلی فولادی در سایزهای متنوع و سطوح متفاوت گرمادهی و کارایی که همواره نیاز طراحان تأسیسات بوده، تأسیس شد.

این گروه تولیدی، با انتقال بالاترین تکنولوژی روز دنیا و بهره‌گیری از کادر فنی و مهندسین مجرب و متعهد، سعی در تولید محصولات مطابق با استانداردهای ملی و بین‌المللی EN 442 کرده است.