برگزاری وبینارهای حوزه توسعه و تجاری‌سازی فناوری در تقویم زمستانه کاریز

برنامه کاریز، با برگزاری هدفمند وبینارهای متنوع آموزشی و مهارتی در حوزه استارت‌آپ‌های فناوری‌های سخت (هاردتک)، در تلاش برای اتصال ایده و فناوری به صاحبان سرمایه است تا از این طریق، دسترسی به اکوسیستم کارآفرینی به‌ویژه در حوزه فناوری‌های سخت، تسهیل گردد. در شتاب زمستانه کاریز، ۲۰ رویداد آنلاین با موضوعات مختلف در حوزه فناوری‌های سخت،  برگزار می‌گردد.

توسعه و تجاری‌سازی فناوری، به‌ویژه فناوری‌های سخت (هاردتک)، منوط به در نظر گرفتن مجموعه‌ای پیچیده و درهم‌تنیده از فاکتورهای متنوعی است که طبیعتاً یک کارآفرین استارت‌آپی، باید دانش و تجربه لازم برای مواجهه با این فاکتورها را به دست آورد. داشتن ایده‌ای مبتنی بر تقاضای بازار، برخورداری از تیمی متخصص و مکمل، حفاظت حداکثری از ایده‌ها و نوآوری‌ها، توجه به الزامات جذب سرمایه و شبکه‌سازی مناسب، تنها بخشی از این ملاحظات استارت‌آپی است. در میان این همه فاکتور و چالش، جای تعجب نیست که طبق آمار، بیش از ۹۰ درصد استارت‌آپ‌ها در تجاری‌سازی محصول نهایی و رساندن آن به بازار تقاضا، ناکام می‌مانند!

با توجه به نیاز فزاینده استارت‌آپ‌های ایرانی به کسب دانش و تجربه پیرامون موضوعات مختلف اکوسیستم نوآوری و کارآفرینی، این برنامه، اقدام به برگزاری منسجم و یکپارچه رویدادهای خود در قالب تقویم زمستانه کاریز نموده است. این رویداد که تحت عنوان «شتاب زمستانه در هاردتک» و با عناوین متنوع و کاربردی از نیازهای مختلف استارت‌آپ‌ها در حوزه فناوری‌های سخت (هاردتک) برگزار می‌گردد، ۲۰ رویداد آنلاین با موضوعات مختلف در حوزه فناوری‌های سخت را در بر می‌گیرد. چالش‌های کلیدی کسب‌وکارهای استارت‌آپی، اعم از تیم‌سازی و توسعه کسب‌وکار، تأمین مالی و فرصت‌های سرمایه‌پذیری، مالکیت فکری و پتنت، مجوزها و استانداردها و بهره‌گیری از «IT» در هاردتک، به‌عنوان سرفصل‌های موضوعی وبینارها می‌باشد.

افرادی که ایده‌ای نوآورانه در ذهن دارند و مترصد به توسعه و تجاری‌سازی آن هستند، همچنین افرادی که به فعالیت‌های کارآفرینانه و موضوعات مرتبط به آن علاقمندند، و یا کسب‌وکاری نوپا راه انداخته‌اند و به دنبال جذب سرمایه برای توسعه فناوری خود بوده یا در حفاظت از ایده‌ها یا تیم‌سازی خود مشکل دارند، می توانند برای بالابردن شانس موفقیت کسب‌وکار خود در این رویداد شرکت کنند.