تشخیص سریع کرونا با کیت نانویی ایرانی انجام می‌شود

تشخیص سریع کرونا با کیت نانویی ایرانی انجام می‌شود

شرکت فرین بهبود تشخیص، انواع مختلفی از کیت‌های تشخیص سریع حاوی نانوذرات را تولید و به بازار عرضه کرده است. کیت تشخیص کرونای این شرکت در مدت زمان کمتر از ۱۵ دقیقه، با حساسیت و دقت بالا می‌تواند نتیجه را ارائه دهد.

شرکت فرین بهبود تشخیص، کیت تشخیص سریع کووید ۱۹ (SARS-CoV-۲)، کیت تشخیص سریع تروپونین آی (Troponin I)، کیت تشخیص سریع بارداری (HCG) و کیت تشخیص سریع خون مخفی در مدفوع (FOB) را در سبد محصولات نانویی خود دارد.

تست سریع آنتی‌ژن اختصاصی کرونا،  یک روش سریع لترال فلو ایمنواسی برپایه غشا برای تشخیص کیفی آنتی‌ژن‌های SARS-CoV-۲ است. در حین آزمایش، آنتی ژن‌های کرونا که احتمالاً در نمونه بیمار وجود دارد، با نانوذرات پوشانده شده با آنتی بادی موجود در آزمایش واکنش نشان می‌دهند. کمپلکس حاصل در اثر کروماتوگرافی به‌علت خاصیت مویینگی در غشای نوار به سمت جلو حرکت می کند.

اگر نمونه حاوی آنتی‌ژن‌های SARS-CoV-۲ باشد ، این آنتی‌ژن‌ها به آنتی‌بادی‌های SARS-CoV-۲ پوشانده شده در منطقه خط تست (T) متصل می‌شوند و یک خط رنگی روی نوار آزمایش ایجاد می‌کنند، که نشان‌دهنده نتیجه مثبت است. اگر آنتی‌ژن‌ها در نمونه وجود نداشته باشند، هیچ خط رنگی در منطقه خط آزمایش (T) ظاهر نمی‌شود که نشان‌دهنده نتیجه منفی است. برای کنترل فرایند، همیشه یک خط رنگی در منطقه خط کنترل (C) ظاهر می‌شود، که نشان می‌دهد روش تست به درستی انجام شده است و اجزای آزمون همانطور که در نظر گرفته شده عمل کرده‌اند.

از جمله ویژگی‌های مثبت این کیت می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

حساسیت و انتخابگری بسیار بالایی دارد؛

نتایج ایمن و دقیق در کمتر از ۱۵ دقیقه ارائه می‌شود؛

خوانش ساده و آسانی دارد