اختصاص ۲٫۵ میلیارد تومان تسهیلات بانکی در قالب طرح حاتف به شرکت نانویی

یک شرکت نانویی فعال در حوزه فولادهای زنگ نزن، با ارائه مدارک و پروپوزال خود، موفق به اخذ مصوبه بانکی برای دریافت تسهیلات ۲٫۵ میلیارد تومانی شد. این تسهیلات در قالب طرح حاتف در اختیار این شرکت قرار خواهد گرفت.

براساس توافق انجام‌شده میان ستاد ویژه توسعه فناوری‌نانو و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، این شرکت علاوه بر کمک به توسعه فناوری و رفع بخشی از مشکل صنایع، شرایط برای اشتغال‌زایی ۶ نفر را نیز در برنامه‌های خود دارد.
لازم به ذکر است، چندی پیش توافق‌نامه همکاری بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ستاد ویژه توسعه فناوری‌نانو منعقد شده تا در قالب برنامه‌ای موسوم به حاتف، ۵۰۰۰ میلیارد ریال حمایت مالی به شرکت‌های نانویی اختصاص یابد.
متقاضیان طرح حاتف شرکت‌هایی هستند که در مرحله ورود به تولید نیمه‌صنعتی یا صنعتی قرار دارند. تسهیلات مورد نظر از محل صندوق توسعه ملی تامین مالی می‌شوند.
از مزایای طرح حاتف می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
تسهیلات تا سقف ۱۵ میلیارد تومان
نرخ سود ۴ درصد و ۶ درصد
یک سال تنفس
بازپرداخت تا سقف ۵ سال

حمایت‌های در نظر گرفته شده در طرح حاتف، می‌تواند کمک شایانی در جهت کاهش مهاجرت نخبگان، توسعه و ایجاد اشتغال پایدار کرده و یاری‌رسان تولید محصولات در عرصه نانو خواهد بود.

لازم به ذکر است دی‌ماه سال گذشته، توافق‌نامه همکاری مشترک میان ستاد ویژه توسعه فناوری‌ نانو و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به امضا رسید که هدف از آن تسهیل فرآیند ایجاد اشتغال از طریق حمایت شرکت‌های نانویی بود.

در قالب طرح حاتف، ۲٫۵ میلیارد تومان تسهیلات بانکی به یک شرکت نانویی اختصاص یافت