تورصنعتی مجازی: بازدید از کارخانجات نساجی زرباف امین-29 بهمن

لایو تور صنعتی، روز چهارشنبه 29 بهمن ماه، رأس ساعت 12 ظهر، با موضوع بازدیدمجازی از کارخانجات نساجی زرباف امین، تولیدکننده پارچه ها و پتوهای هواپیمایی و منسوجات مبتنی بر فناوری نانو و با راهبری جناب آقای رضا مهدیزاده، مدیر کارخانجات نساجی زرباف امین، در صفحه اینستاگرام نانو و صنعت (INDnano.ir@) به نشانی (https://www.instagram.com/indnano.ir)، برگزار خواهد شد.

برای ارائه خدمات بهتر و همکاری و اطلاع رسانی های آتی به جاضران لایو، لینک ثبت نام در نشانی (https://lb2.ir/b4l7ay)، برای عموم علاقمندان فناوری نانو و صنعت، قابل دسترس است.

گفتنی است کارخانجات صنایع نساجی زرباف امین در شهر صنعتی کاوه (ساوه)، به صورت شبانه روزی به بافت، رنگرزی و تکمیل محصولاتی با کیفیت و مطابق با آخرین تکنولوژی روز می پردازد. این کارخانه، دارای بخش های مختلفی از جمله کارخانه بافندگی و کارخانه رنگرزی و تکمیل می باشد که در حال تولید پارچه های نانو و با تنوع بالاست و این امر یکی از اصلی ترین نقاط قوت این شرکت میباشد. منسوجات این کارخانه در ابتدا محدود به تولید پارچه های رسمی کت و شلواری فاستونی بود. اما به تدریج خطوط تولید روکش صندلی خودروهای داخلی،  پتوهای مسافرتی خطوط پروازی، ملحفه و پرده نیز به این کارخانه اضافه شد. امروز با قدرت گرفتن صنایع پوشاک داخلی، این کارخانه بافت انواع پارچه های پالتویی و مانتویی را برای خوشنام ترین  برندهای ایرانی انجام میدهد. همچنین کیفیت و شایستگی این برند منجر شد تا در سال های بعدی برخی از تولیدکنندگان خوشنام اروپایی مانند C&A در کشور آلمان وارد همکاری و صادرات برخی از محصولات زرباف امین شوند.

بدینوسیله از کلیه مدیران، صنعتگران، پژوهشگران، فعالان رسانه ای و عموم علاقمندان حوزه های صنعتی فناوری نانو، دعوت می شود تا در این لایوتور صنعتی، شرکت نمایند و ضمن دیدار مجازی از روند تولید منسوجات مرتبط با فناوری نانو و اطلاع از نحوه تولید پارچه ها و پتوهای نانویی و هواپیمایی، و آشنایی با کاربردهای فناوری نانو در صنایع موجود، به طرح پرسشها از مدیر مجموعه صنعتی و بیان نقطه نظرات خود بپردازند.

INDnano.ir@

شایان ذکر است که سلسله برنامه های تورصنعتی مجازی در بستر اینستاگرام و بصورت زنده (لایوتور صنعتی)، در راستای ترویج صنعتی فناوری نانو، و با هدف معرفی توانمندی ها و محصولات صنعتی فناوری نانو ایران در این حوزه، و ایجاد فضای زنده پرسش و پاسخ با مدیران صنعتی و نانوفناوران، به اجرا گذاشته می شود.

 

یکی از محصولات صنایع نساجی زرباف امین، که در این لایو تور صنعتی، به آن پرداخته می شود، پتوهای هواپیما با خاصیت ضدباکتری است که وفق به اخذ گواهی نانومقیاس نیز شده است. اکثر قریب به اتفاق پتوهایی که در خطوط هواپیمایی استفاده می‌شوند، شسته و مجددا استفاده می‌شوند. در برخی موارد این پتوها از مواد قابل بازیافت نیز ساخته شده و بعد از مصرف برای بازیافت فرستاده می‌شوند اما اغلب بعد از استفاده از پتوهای خطوط هوایی، آن­ها در یک سیستم خشک شویی صنعتی شسته می‌شوند. این پتوهای سبک که اغلب قابلیت گرم‌کنندگی مناسبی دارند معمولا از پارچه‌هایی با جنس مرغوب بافته می‌شوند چرا که لازم است بارها و بارها شسته شوند. این پتوها ممکن است در حین استفاده توسط مسافرین، باکتری و میکروب­‌هایی جذب کنند که در حین شستشو از بین نرفته و موجب ایجاد بیماری در مسافران بعدی شوند. محصول حاضر برای رفع این مشکل از پارچه پلی‌استر- اکریلیک و حاوی نانوذراتی می­‌باشد که منجر به ایجاد خاصیت ضدمیکروبی در این پارچه­‌ها شده است. در واقع حضور این نانوذرات، که سطح فعال زیادی نسبت به حجمشان دارند با باکتری‌ها واکنش داده و آن‌ها را غیر فعال می‌کنند. باکتری‌­ها از یک آنزیم برای جذب اکسیژن و زنده ماندن استفاده می­‌کنند. استفاده از این نانوذرات، باعث غیرفعال شدن عملکرد این آنزیم و در نتیجه دریافت اکسیژن می‌شود.

 

کلیک کنید»» لینک ورود به لایوتور صنعتی بازدید از کارخانجات نساجی زرباف امین