نانو و شهرکهای صنعتی: نشست صنعتی فناوری نانو در شهرک صنعتی جی

با توجه به اهمیت شهرکهای صنعتی در رشد اقتصادی کشور از یک سو، و توانمندیهای صنعتی فناوران کشور در حوزه نانو از سوی دیگر، برنامه «هر هفته، یک شهرک صنعتی»، با همکاری بخش ترویج صنعتی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و فن بازار استان اصفهان، به اجرا گذاشته شده است. در ادامه نشستهای صنعتی برگزار شده بصورت هفتگی، در این هفته از برنامه، نشست صنعتی معرفی فرصتها و کاربردهای صنعتی فناوری نانو، روز چهارشنبه 17 دی ماه ۱۳۹۹، ساعت ۱۰-۱۲ در شهرک صنعتی جی برگزار می‌شود.

حضور صنایع مرتبط در کنارهم از طریق استقرار شرکتها و واحدهای تولیدی در شهرک‌های صنعتی، ایجاد شده است و از این طریق باعث ایجاد تأسیسات و زیرساخت‌های مناسب (همچون آب، فاضلاب، گاز، برق و سوخت) به صورت ساختار‌یافته و با قیمت تمام شده بسیار پایین تر شده است.

در این رشته نشست ها به ارائه مطالب زیر پرداخته می شود:

  • اطلاع‌رسانی پیرامون مزایای کاربردی و صنعتی فناوری نانو
  • معرفی فرصت‌های تجاری و اقتصادی بکارگیری نانو در صنایع
  • معرفی محصولات و توانمندی‌های صنعتی ایران در فناوری نانو
  • معرفی حمایت‌های ستاد از شرکت‌های صنعتی و نانویی
  • معرفی راه‌حل های فناوری نانو برای رفع نیاز و ارتقای صنایع
  • معرفی راهکارهای تبدیل شدن به شرکت دانش بنیان

شناسائی واحدهای صنعتی مستعد دانش‌بنیان و حمایت برای دانش‌بنیان شدن این شرکت‌ها، دریافت تقاضاها و نیازهای صنعتی قابل حل با فناوری نانو در جهت کمک به ارتقای فناوری در واحدهای صنعتی، کاهش هزینه ها و افزایش کیفیت محصولات تولیدی، از دیگر اهداف برگزاری اجرای این برنامه و برپایی نشست‌های صنعتی در شهرک‌های صنعتی است.

شایان ذکر است حضور در این برنامه برای مدیران، نمایندگان شرکتها و واحدهای صنعتی، رایگان بوده و ثبت نام  از طریق مراجعه به نشانی WWW.NANOSEMINAR.IR امکان پذیر است.

مدیران و فعالان صنعتی علاقمند به همکاری در این برنامه، می توانند ضمن مکاتبه با رایانامه IPS@nano.ir، و یا تماس با شماره های ۰۹۳۰۱۰۰۲۲۷۰ و ۰۹۳۰۱۰۰۲۲۸۰ و ۰۹۳۰۱۰۰۲۲۹۰، نسبت به چگونگی اجرای این برنامه در شهرک صنعتی خود و آگاهی از فرصتهای تجاری و اقتصادی فناوری نانو در واحدهای صنعتی، کسب اطلاع و اقدام نمایند.

نانو و شهرکهای صنعتی

ترویج صنعتی فناوری نانو