تولید کاشی‌های شیشه‌ای ایرانی با فناوری نانو

امروزه روش‌های مختلفی مانند اعمال رنگ، استفاده از انواع دیوارکوب‌های چوبی و یا ساخته شده از مصنوعات چوبی مانند MDF، همچنین انواع کاشی‌های تزئینی سنتی و مدرن سرامیکی به منظور ایجاد نمایی زیبا در ساختمان‌ها به کار می‌رود. نوع جدیدی از این مصالح، کاشی‌‌های شیشه‌ای هستند که جایگزین مناسبی برای کاشی‌‌های قدیمی بوده و در کنار نورپردازی مناسب، به علت رنگ‌بندی متنوع باعث ایجاد شفافیت مثال‌زدنی در محیط شده و در طرح‌های مختلف تولید می‌شوند.

کاشی شیشه‌ای یکی از مصالح و کالاهای تزیینی مورداستفاده در گوشه و کنار خانه‌ها است که جایگزینی بسیار زیبا برای کاشی‌های سنتی و قدیمی در فضای بین کابینت آشپزخانه، دیوار حمام، سرویس بهداشتی، فضای استخر و نیز دیوارهای ورودی ساختمان‌ها است.

تولید کاشی‌های شیشه‌ای با درخشندگی و مقاومت بیشتر

شرکت طلوع آوین مهر (آوین) توانسته کاشی‌های شیشه‌ای نانویی را برای اولین بار در کشور تولید کند. در فرآیند ساخت این محصول پس از تولید و برش شیشه، لایه‌ای از مواد نانویی، شامل چند فلز گران‌بها، بر روی شیشه به صورت لمینت قرار می‌گیرد.

تفاوت محصول شرکت بازرگانی مهر با دیگر محصولات مشابه در لمینت ایجاد شده بر روی شیشه با استفاده از فناوری است و به همین دلیل این محصول دارای کیفیتی بالاتر از نمونه خارجی است.

در حالی که نمونه‌های متداول در بازار در برابر خش و اسید آسیب‌پذیر هستند، کاشی‌های شیشه‌ای شرکت بازرگانی طلوع آوین مهر ضدخط و خش و دارای استحکام مناسب هستند، شفافیت به همراه بازتاب نور و ایجاد جذابیت‌های بصری، ضداکسید و ضداسید بودن، ماندگاری رنگ مادام‌العمر و مقاومت حرارتی تا دمای ۵۵۰ درجه سانتی‌گراد مزیت‌های دیگر کاشی‌های شیشه‌ای نانویی است.

این کاشی‌ها در رنگ‌ها و طرح‌های متفاوت به تولید می‌رسند و قابلیت اجرا در ابعاد مختلف را دارا هستند، نصب آسان و سریع از دیگر ویژگی‌های کاشی‌های شیشه‌ای طلوع آوین مهر است. اجرای این کاشی‌ها همانند نصب سایر کاشی و سرامیک‌های موجود در بازار با چسب کاشی و پودر بندکشی آنتی‌باکتریال و ضدآب انجام می‌شود.

از جمله موارد مصرف این کاشی‌ها نیز می‌توان به سرویس‌های بهداشتی، دکور آیینه‌ها، بین کابینت و فضاهای داخل آشپزخانه، ورودی در ساختمان‌های تجاری، اداری و مسکونی، پشت تلویزیون، دکوراتیو ستون‌ها، تک دیوارها، داخل آسانسور، دکور اتاق کار، سالن پذیرایی، سالن کنفرانس و فروشگاه‌های تجاری اشاره کرد.

تا چندی پیش بازار این کالای لوکس در ایران تماماً در اختیار محصولات چینی قرار داشت اما هم اینک این محصول به همت شرکت بازرگانی مهر بومی‌سازی و با کیفیتی مناسب در داخل کشور تولید می‌شود و گواهینامه نانومقیاس را از واحد ارزیابی محصولات ستاد توسعه فناوری نانو دریافت کرده است.

شرکت طلوع آوین مهر (آوین) با برند bmc تولیدکننده انواع تایل‌های شیشه‌ای، کاشی شیشه‌ای، کاشی استخری و فیتیله در خاورمیانه و اولین تولیدکننده تایل‌های دکوراتیو، از جنس شیشه و فلز گران‌بهای تیتانیوم در کشور است.

این شرکت توانسته به واسطه تولید کاشی‌های شیشه‌ای برای تعداد ۲۰ نفر اشتغال‌زایی کند. مسئولان این شرکت درصدد افزایش حجم تولید و به‌کارگیری نیروهای بیشتر در روند تولید این محصول هستند.

در حال حاضر میزان تولید در این شرکت روزانه ۱۰ میلیون تومان است که با رسیدن تعداد نیروی کار به ۷۰ نفر و تأمین مواد اولیه و امکانات تولید این رقم می‌تواند افزایش قابل توجهی داشته باشد.

برای آشنایی بیشتر با کاشی شیشه‌ای دکوراتیو با لایه نانومتری شرکت طلوع آوین مهر به صفحه این شرکت در پایگاه اطلاع‌رسانی محصولات فناوری نانو ایران مراجعه کنید.