سومین جلسه سلسله وبینار کاربردهای صنعتی فناوری نانو «صنعت آب، پساب و محیط زیست» برگزار شد.

در راستای ترویج صنعتی فناوری نانو، سومین جلسه وبینار کاربردهای صنعتی فناوری نانو «صنعت آب، پساب و محیط زیست» با هدف معرفی توانمندی های فناوری نانو ایران و جهان در صنعت آب، پساب و محیط زیست به شرکت ها، سازمان ها، جامعه صنعتی کشور و عموم علاقمندان و فعالان این حوزه با حمایت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، همکاری شرکت های فناوری نانو و شرکت های دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ارائه محققان و فناوران فعال در این حوزه پنجشنبه 20 شهریورماه به مدت 5 ساعت برگزار شد.

در ابتدای این جلسه جناب مهندس بنانی فرد، رئیس هیئت مدیره شرکت پیشرو فناور نانو تاو آسیا (پنتا)، به توضیح کاربردهای فناوری پلاسما در تصفیه آب و پساب پرداختند. ایشان همچنین در ادامه، بخشی از توانمندی های شرکت پنتا در این حوزه را بیان فرمودند.

 

در دومین بخش این دوره، جناب آقای دکتر فرهادیان، عضو موسس شرکت مهندسی کاشفان نیلفام و عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان، به بیان علمی و کاربردی انواع فتوکاتالیست ها و نقش و کاربرد آنها در تصفیه آب های آلوده پرداختند. ایشان ارائه خود را با معرفی انواع آلاینده های دارویی و شیمیایی و نحوه ورود آنها به آب آغاز کردند و در ادامه به بنیان توضیحاتی در خصوص روش های حذف این آلاینده ها پرداختند.

 

 

در ادامه این وبینار صنعتی، جناب آقای دکتر آذریان، عضو موسس شرکت زیست ایده آل گستر و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی همدان، در ارائه ای علمی و کاربردی، روش های مختلف الکتروشیمیایی در تصفیه فاضلاب را بیان فرمودند. ایشان در انتها نیز به معرفی توانمندی های شرکت زیست ایده آل گستر در این حوزه به ویژه در تصفیه پساب های کشتارگاهی پرداختند.

 

 

در انتهای این جلسه، به عنوان آخرین ارائه این هفته از سلسه وبینارهای صنعتی، جناب آقای مهندس عزیزپور، کارشناس فنی گروه مشاورین پارس گون، دستگاه های تصفیه پساب های صنعتی EC-F و دستگاه آب شیرین کن ED-R تولیدی این شرکت که کارکرد آنها بر پایه روش های الکتروشیمیایی است را معرفی نمودند. ایشان با اشاره به پیچیدگی های ترکیبات پساب های صنعتی، نیاز به سیکل های ترکیبی چند مرحله ای برای تصفیه پساب های آلوده را به عنوان یک ضرورت بیان فرمودند و دستگاه های تصفیه پساب شرکت را که به ویژه در صنایع غذایی، کشاورزی و پساب های کشتارگاهی کاربرد دارد را دارای عملکرد چند مرحله ای تصفیه پساب معرفی کردند.

 

 

 

شایان ذکر است، در آخرین جلسه این دوره که پنجشنبه 27 شهریورماه از ساعت 8 الی 13 به صورت آنلاین برگزار خواهد شد سرفصل های زیر ارائه می شود:

 

تاریخ ساعت ارائه سرفصل ارائه دهنده
پنجشنبه27شهریور 9:00-8:00 حذف بوی نامطبوع از تصفیه خانه های فاضلاب شهری «دکتر سمیرا ماندی زاده»

دکترای نانو شیمی

(مدیر تحقیق و توسعه شرکت کیمیاگران صنعت امیرکبیر)

10:00-9:00 نانو و تصفیه پساب صنعتی «دکتر مهدی اعتمادی»

دکترای نانو مهندسی شیمی

(مدیرعامل شرکت نانوفناوران بستا)

11:00-10:00 کاربرد و توسعه مواد نانو در ساخت ممبران های فرآیند تصفیه غشایی «دانیال خلیق»

کارشناس ارشد بیوتکنولوژی میکروبی

(مدیرعامل شرکت تصفیه فاضلاب بنیان پالایش البرز)

12:30-11:00 استفاده از فناوری نانوفیلتراسیون DTNF و STNF در تصفیه پساب های شور و دارای بار آلی زیاد «دکتر حسین محمدنیا»

دکترای مهندسی محیط زیست

(قائم مقام مدیرعامل شرکت تکاب پیشرو پویا)

 

علاقمندان تا روز چهارشنبه 26 شهریورماه فرصت دارند نسبت به ثبت نام در این دوره از طریق صفحه ثبت نام دوره در سایت رواندید یا ایوند اقدام کنند. شایان ذکر است، فایل های ارائه تمامی جلسات و فیلم کامل دوره پس از دوره در اختیار تمام شرکت کنندگان قرار خواهد گرفت.

شرکت در این دوره برای عموم علاقمندان آزاد است و شرکت در این دوره به مخاطبان صنعتی، مدیران، کارشناسان و متخصصان شرکت ها، سازمان ها و صنایع، و همچنین اعضای هیئت علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی علاقمند و مرتبط به صنعت آب، پساب و محیط زیست توصیه می شود.

در پایان دوره به تمامی شرکت کنندگان گواهی پایان دوره از ستاد ویژه توسعه فناوری نانواعطا خواهد شد.

علاقمندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با ایمیل ips@nano.ir مکاتبه و یا با شماره همراه 09190399061 تماس حاصل نمایند.

همچنین کارمندان ادارات محیط زیست، آب و فاضلاب و واحدهای HSE شرکت شهرک های صنعتی سراسر کشور می توانند برای دریافت کد ویژه ثبت نام رایگان، با دبیرخانه دوره از طریق شماره همراه فوق، تماس حاصل نمایند.