کتاب محصولات فناوری نانو ساخت ایران؛ ویرایش چهارم

فهرستی از آخرین محصولات و تجهیزات فناوری نانو که دارای گواهی نانومقیاس هستند و همچنین در سال ۱۳۹۵ فروش داشته‌اند، در ویرایش چهارم کتاب محصولات فناوری نانو ساخت ایران در دسترس است.

ویرایش چهارم کتاب محصولات فناوری نانو ساخت ایران با هدف معرفی محصولات و تجهیزات فناوری نانو تهیه شده است. این کتاب به‌طورکلی شامل چهار بخش مقدمه، معرفی نمونه‌هایی از محصولات صنعتی و تجهیزات فناوری نانو و معرفی چند زیرساخت فناوری است.

مقدمه کتاب شامل توضیحاتی درباره ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، سند ده ساله دوم توسعه فناوری نانو، واحد ارزیابی محصولات فناوری نانو ایران، معرفی گواهی نانومقیاس، حجم بازار محصولات نانو ساخت ایران و حجم صادرات محصولات نانو است.

در بخش معرفی محصولات صنعتی فناوری نانودر این کتاب به معرفی محصولات حوزه‌های: دارو و پزشکی، بهداشت و سلامت، آب، فاضلاب و محیط زیست، ساختمان، رنگ، رزین و کامپوزیت، نساجی و پوشاک، کشاورزی و غذا، خودرو، انرژی، نفت و صنایع وابسته و نانومواد پرداخته شده است. همچنین فهرست کامل شرکت‌ها و محصولات فناوری نانو از دیگر مواردی است که در بخش نمونه‌هایی از محصولات فناوری نانو منتشر شده است.

در بخش تجهیزات فناوری نانو این کتاب به مباحثی از جمله معرفی تجهیزات ساخت و تولید، معرفی تجهیزات شناسایی و آنالیز و ارائه فهرست کاملی از شرکت‌ها و تجهیزات فناوری نانو پرداخته شده و همچنین در انتهای این کتاب، زیرساخت‌های فناوری در حوزه‌های نانوپوشش، نانوالیاف و فناوری پلاسما نیز موردبررسی قرار گرفته است.

نسخه الکترونیکی کتاب محصولات فناوری نانو ساخت ایران- ویرایش چهارم را از اینجا دانلود کنید.