ترویج صنعتی فناوری نانو در بیست‌ودومین نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان استان یزد

بیست و دومین نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان، مواد و مصالح، تاسیسات برقی و مکانیکی، آسانسور، درب و پنجره، شیشه و تجهیزات فنی از ۲۸ تا ۳۱ شهریور توسط سازمان نظام مهندسی استان  در محل دائمی نمایشگاه‌های این استان برگزار شد.

با توجه به ارتقای کیفیت صنعت ساختمان با فناوری نانو گروه رصد و پایش نمایشگاهی بخش ترویج صنعتی ستاد نانو در نمایشگاه حضور یافت .

تولید کنندگان مواد اولیه و مصالح،  پیمانکاران ساختمان دو مخاطب اصلی ترویج صنعتی نانو  در نمایشگاه صنعت ساختمانی  بود که معیارهای موثر  نفوذ فناوری نانو  برای این مخاطبین شامل کاهش هزینه ها، افزایش استحکام و زیبا سازی ، صرفه جویی در مصرف انرژی ، افزایش ایمنی و سبک سازی می باشد.

مروج صنعتی نانو  ضمن حضور و ارتباط‌گیری با مدیران صنعتی و تولیدی در این نمایشگاه، به معرفی فرصتهای تجاری و صنعتی فناوری نانوی ایرانی پرداختند و درخواست های صنعتی و تخصصی مجموعه های تولیدی حاضر را دریافت نمودند. همچنین در خصوص ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، اهداف، دستاوردهای صنعتی و حمایت های آن از شرکت های دارای گواهی نانومقیاس، به مدیران و کارشناسان حاضر در این رویداد، توضیحات و راهنماییهای لازم صورت گرفت

در این بین، شرکت هایی نیز محصولات مرتبط با فناوری نانو داشتند که معرفی گواهی نانومقیاس و ارتباطات لازم جهت پیگیری اخذ این گواهی ایجاد شد. در این بازدید ها شرکت های تولید کننده شناسایی و مد نظر قرار گرفتند، با برگزارکردن جلسه حضوری با مدیران عامل و رابطین شرکت ها در مورد حوزه های مختلف دارای پتانسیل های همکاری صحبت شد. در این جلسات هدف اصلی ایجاد آگاهی شرکت ها از محصولات دارای گواهی نانومقیاس و همچنین ایجاد علاقه و رغبت به استفاده از مزایای اقتصادی فناوری نانو بود. با توجه به بازخورد ها تقاضا برای برگزاری سمینار تخصصی فناوری نانو در شرکت های مورد نظر بررسی و پیگیری شد.

ارتباط با سازمان نظام مهندسی یزد جهت برگزاری سمینارهای نانو از دیگر دستاوردهای ترویجی حضور در نمایشگاه بود.