بهبود عملکرد رادیاتور خودرو به کمک ضدیخ نانویی

شرکت اکسیر سلامت یاوران بهراد (بهراد اکسیر)، یک شرکت دانش‌بنیان است که به صورت تخصصی در زمینه تولید و توسعه محصولات دانش محور در حوزه خودرو و مطالعه در زمینه تهیه مواد اولیه مورد استفاده در صنعت خودرو فعالیت می‌نماید. یکی از محصولات پر استفاده‌ این شرکت، مایع خنک‌کننده رادیاتور خودرو است که به کمک فناوری نانو بهینه‌سازی شده است و به بهبود عملکرد خودرو کمک شایانی می‌کند.

موتور خودرو به دلیل احتراقی که در داخل آن صورت می‌گیرد در معرض دمای بالایی قرار دارد، از این رو وجود یک سیستم خنک کننده برای تعدیل دمای موتور ضروری است. آب رادیاتور سیالی است که می‌تواند گرما را از موتور جذب کرده و از طریق سیستم رادیاتور آن را به بیرون از موتور هدایت نماید. شرکت بهراد اکسیر برای کمک به عملکرد بهتر این سیستم خنک‌کننده، محصولی نانویی تولید و به بازار عرضه کرده است. در این مایع خنک‌کننده از نانوذرات استفاده شده است.

کاهش استهلاک سیستم خنک کننده، کاهش دفعات روشن شدن فن خودرو، جلوگیری از جوش آوردن خودرو، افزایش مقاومت سیستم خنک‌کننده در برابر خوردگی، کاهش دمای آمپر در زمان استفاده از کولر، افزایش عمر واشر سرسیلندر و بهبود کارآیی موتور خودرو، جلوگیری از تشکیل رسوب در رادیاتور خودرو و نیز کاهش چشمگیر مصرف سوخت خودرو، از جمله مزایای این مایع خنک‌کننده رادیاتور است.