فیلتر نانویی آنتی‌باکتریال، بو و مزه آب را بهبود می‌دهد

شرکت گواراب سازان دشت سبز فیلتر تصفیه‌ی آب آنتی‌باکتریال حاوی نانوذرات تولید می‌کند که رنگ، بو و مزه بد آب را رفع می‌کند. به دلیل وجود نانوذرات در بدنه این فیلترها، این محصولات از خواص آنتی‌باکتریال برخوردار هستند.
دسترسی به آب آشامیدنی سالم در بسیاری از شهرها وجود دارد، اما در حین انتقال آب و درون لوله‌ها ممکن است در این آب آلودگی‌هایی ایجاد شود. برای هر یک از آلودگی‌ها حد مجازی وجود دارد که مقدار آنها در آب نباید بیش از این حد تعیین شده باشد. استفاده از سیستم تصفیه خانگی جهت رفع اینگونه آلودگی‌ها است. در دستگاه‌های تصفیه خانگی از روش‌های مختلفی مانند فیلتراسیون رسوبی، فیلتراسیون کربن بلاک فعال شده، فیلتراسیون اسمز معکوس و تبادل یونی به منظور بهبود کیفیت آب استفاده می‌شود. این دستگاه‌ها از قطعات مختلفی از جمله پایه دستگاه تصفیه آب، محفظه فیلتر، سوئیچ تصفیه آب، مخزن تصفیه آب، فشارسنج، محدودکننده جریان آب، گیره فیلتر و شلنگ تصفیه آب تشکیل شده است. در فرایند تصفیه آب، محفظه فیلتر نیز در تماس با آلودگی‌ها قرار می‌گیرد. در نتیجه استفاده از موادی با خاصیت آنتی‌باکتریال در ساخت بدنه محفظه می‌تواند به بهبود کیفیت آب تصفیه شده کمک کند. به منظور ساخت بدنه فیلتر با خاصیت آنتی‌باکتریال می‌توان از مواد پلیمری حاوی نانوذرات استفاده کرد که شرکت گواراب سازان دشت سبز از این راهبرد برای تولید فیلترهای خود استفاده می‌کند.
محصولات این شرکت بدون نیاز به پرتو فرابنفش می‌تواند خواص آنتی‌باکتریال ایجاد کرده و به حدف رنگ، بو و مزه بد آب کمک کند. بدنه فیلتر تصفیه‌ی آب این شرکت حاوی مستربچ دارای نانوذرات با خاصیت ضد میکروبی است.
واشر حلقوی محفظه فیلتر نیز از مواد نانویی تشکیل شده است که دارای خواص آنتی‌باکتریال است. این واشرها که از پلیمر مقاوم و قابل انعطاف ساخته‌شده‌اند آب‌بندی کامل بدون نیاز به تفلون را انجام می‌دهند.
شرکت گواراب‌سازان دشت سبز با هدف طراحی، ساخت و عرضه انواع فیلترهای کربنی، پلیمری و معدنی جهت استفاده در دستگاه‌های تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی مطابق با کیفیت و استاندارد‌های بین‌المللی در سال ۱۳۹۱ در زمینی به مساحت ۱۵۰۰۰ مترمربع و زیربنای ۷۰۰۰ مترمربع تاسیس شد و در حال حاضر ظرفیت تولید سالانه آن بیش از ۷ میلیون انواع فیلتر تصفیه آب است.
برای سفارش خرید محصولات این شرکت به سایت فروشگاه این شرکت مراجعه کنید.