لایو صنعتی نانو: تولید لباس‌های جاذب اشعه ایکس بدون سرب – 15 تیرماه

صفحه اینستاگرام نانو و صنعت، چهارشنبه 15 تیرماه ۱۴۰۱، رأس ساعت ۹:۰۰ شب، با موضوع «تولید لباس های جاذب اشعه ایکس بدون سرب بر پایه فناوری نانو»، میزبان مدیرعامل «شرکت ایده سازان فناوری پروشات» خواهد بود.

این برنامه، به صورت گفتگوی زنده دکتر مهدی رحمانی کارگزار بخش ترویج صنعتی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو (مجری برنامه)، با دکتر شیوا شه شناس، مدیرعامل «شرکت ایده سازان فناوری پروشات» (میهمان برنامه)، در صفحه اینستاگرام نانو و صنعت (INDnano.ir@) به نشانی (www.instagram.com/indnano.ir)، برگزار خواهد شد.

گفتنی است که «شرکت ایده سازان فناوری پروشات»، فعالیت خود را از سال ۹۸ با محوریت محصولات مرتبط با ایمنی آغاز نموده و با توسعه فناوری لباس‌های غیرسربی محافظ در برابر اشعه ایکس، ضمن حفظ سلامت افراد در معرض این اشعه، در مسیر بومی‌سازی این نوع از ملزومات پزشکی گام نهاده است. این لباس‌ها نسبت به روپوش‌های سربی، غیرسمی، سبک‌تر و بسیار منعطف بوده و برخلاف روپوش‌های سربی، شکنندگی ندارد. همچنین در مقایسه با نمونه‌های خارجی دارای کیفیت برابر یا بالاتر است و هزینه تولید بسیار ارزان‌تری دارد.

این محصول در مراکز رادیولوژی، رادیوگرافی و مراکز پزشکی هسته‌ای، آنژیوگرافی، کاردیوگرافی و تمامی محیط‌های رادیواکتیو کاربرد دارد. به دلیل دوام بالا و وزن سبک‌تر، از جاذب اشعه ایکس به فرم لاستیک، می‌توان به عنوان پرده‌های جاذب اشعه ایکس در فرودگاه‌ها و یا همانند سرب‌کوبی در دیوارها استفاده کرد. این محصول دارای استانداردهای ملی و آزمایشگاه مرجع استاندارد تجهیزات پزشکی، استاندارد ایزو 13485 از انگلستان و مجوز CE است.

بدینوسیله از کلیه مدیران، صنعتگران، پژوهشگران، فعالان رسانه ای و تخصصی و عموم علاقمندان حوزه های صنعتی فناوری نانو، دعوت می‌شود تا در این لایو صنعتی، شرکت نمایند و ضمن اطلاع از لباس های جاذب اشعه ایکس بدون سرب و کاربردهای صنعتی آن، به طرح پرسشها از میهمان برنامه و بیان نقطه نظرات خود بپردازند.

(INDnano.ir@)

شایان ذکر است گفتگوهای زنده صنعتی و تخصصی در بستر اینستاگرام (لایو صنعتی نانو و صنعت)، در راستای ترویج صنعتی فناوری نانو و با هدف معرفی و توسعه برنامه های حمایتی و صنعتی کشور، کاربردهای صنعتی، توانمندی ها و محصولات صنعتی فناوری نانو ایران و ایجاد فضای پویا و زنده پرسش و پاسخ برای مدیران، صنعتگران و علاقمندان عرصه فناوری و صنعت، به عنوان یکی از برنامه های صنعتی صفحه رسمی اینستاگرام نانو و صنعت (INDnano.ir@) به نشانی (www.instagram.com/indnano.ir)، به اجرا گذاشته میشود و علاقمندان می توانند ضمن حضور رایگان و آزاد در این برنامه ها، از طریق دایرکت صفحه، با مسئولین هر حوزه در ارتباط باشند و نقطه نظرات خود را در هر لحظه بصورت نظر (کامنت) یا پیام مستقیم (Direct)، مطرح نمایند.