توسعه نانوفناورانه لباس کنترل تب در نوزادان

شرکت دانش‌بنیان فن‌آوران هوشمند نساج، لباس آنتی‌باکتریال تب‌نمای نوزاد با برند بیرانو تولید کرده است که در صورت بروز تب در کودک، تغییر رنگ می‌دهد. این شرکت‌ نانومحصولات دیگری نظیر زیرپوش آنتی‌باکتریال، نانوکلوئید کیتوسان و پودر سیلیکای مزومتخلخل SBA-۱۵ را در لیست محصولات خود دارد.

تب، واکنش دفاعی بدن و علامت یک بیماری است و ممکن است به دلایل مختلف ایجاد شود. در کودکان تب می‌تواند علامت بیماری مهمی باشد، به‌خصوص در مواردی که تب طول بکشد یا تکرار شود و اگر در زمان معین تشخیص داده نشود منجر به اتفاقات خطرناک برای کودکان شده و سلامتی ایشان را به خطر بیندازد.

با توجه به این‌که بچه‌ها قادر نیستند وضعیت جسمی خود را به خوبی توصیف کنند، شاید تشخیص تب داشتن یا نداشتن کودک، برای پدر و مادر کاری دشوار باشد. اما والدین می‌توانند به وسیله لباس کودک تب نما تب فرزند خود را بلافاصله تشخیص داده و بعد از آن برای درمان آن اقدام نمایند.

لباس‌های تب‌نمای بیرانو هنگامی که دمای بدن کودک از ۳۷ درجه سانتیگراد بالاتر می‌رود، به آرامی تغییر رنگ می‌دهد و با افزایش دما به بالاتر از ۳۸ درجه سانتیگراد برسد، کاملا سفید می‌شود.

پس از معالجه کودک و رفع خطر تغییر رنگ لباس به حالت اولیه به والدین نشان می‌دهد که شرایط کودک به حالت طبیعی برگشته است. فناوری ترموکرومیکی به کار رفته در این محصول با استفاده از  ایمن‌ترین مواد اولیه تهیه شده است که با تلاش گروه تحقیق و توسعه (R&D ) مجموعه بیرانو کاملا بر روی منسوج تثبیت شده است.


لباسی ایمن برای کنترل تب در نوزادان با خاصیت آنتی‌باکتریال