جلسه دوم دوره صنعتی کاربردهای فناوری نانو در «صنعت پوشش دهی سطح» برگزار شد.

جلسه دوم از سلسله وبینارهای کاربردهای صنعتی فناوری نانو «صنعت پوشش دهی سطح» در قالب دوره های صنعتی فناوری نانو، برگزار شد.

این دوره با هدف معرفی توانمندی های فناوری نانو ایران و جهان در صنعت ساخت و ساز به شرکت ها، سازمان ها، جامعه صنعتی کشور و عموم علاقمندان و فعالان این حوزه با حمایت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، همکاری شرکت های فناوری نانو و ارائه محققان و فناوران فعال در این حوزه پنجشنبه ۱۶ بهمن ماه به مدت ۶ ساعت برگزار شد.

در ابتدای جلسه جناب آقای دکتر علمخواه، رئیس هیئت مدیره شرکت فناوران سخت آرا، پوشش های نانوساختار مقاوم ضدسایش و ضدخوردگی را معرفی کرد. ایشان در ارائه خود به تشریح مباحث ضرورت پوشش‌دهی ابزارها و قطعات، چگونگی انتخاب پوشش مناسب برای کاربرد مشخص، چگونه و از چه طریقی می توان از این پوشش ها استفاده کرد، ارایه کاربردهای تجاری شده در صنعت پوشش دهی و روش‌های مشخصه یابی خواص نانوپوشش‌ها پرداخت.

سپس آقای مهندس همتی، رئیس هیئت مدیره شرکت نانو پوشش فلز، افزایش راندمان کوره ها ی صنعتی، بویلرها ومبدل‌های حرارتی با استفاده از نانو پوشش ها را توضیح داد. ایشان همچنین به معرفی محصولات و توانمندی شرکت پوشش‌های نانو پوشش فلز پرداخت.

سپس در ادامه خانم پهلوان، عضو هیئت مدیره شرکت اورنگ صنعت سپاهان، ویژگی ها و کاربردهای لایه های نازک اپتیکی را توضیح دادند. ایشان به ارائه سرفصل های فیزیک لای‌ های نازک تداخلی، انواع پوشش‌های اپتیکی و روش‌های لایه نشانی پرداختند.

در بخش بعدی برنامه، آقای دکتر هراتی زاده، مدیر عامل شرکت نانو شرق ابزار توس (نانو شات)، در کنار معرفی شرکت، محصولات و توانمندی های مجموعه خود، کاربردهای صنعتی پوشش های نانو ساختار را توضیح دادند.


در قسمت پایانی برنامه جناب مهندس فرشچی، صاحب امتیاز و سردبیر نشریه پوششهای سطحی و پیام آبکار و مدیرعامل شرکت نیکاب شیمی به بیان نقش مطبوعات تخصصی و آموزش در ارتقای صنعت پوشش و آبکاری پرداختند و جناب دکتر اشرفی زاده، رئیس هیئت مدیره انجمن علوم و تکنولوژی سطح ایران و عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان، انجمن علوم و تکنولوژی سطح ایران را معرفی کردند.

شایان ذکر است، در جلسات بعدی این دوره که در روزهای پنجشنبه ۲۳ و ۳۰  بهمن ماه از ساعت ۸ الی ۱۴ به صورت آنلاین برگزار خواهد شد سرفصل های زیر ارائه می شوند:

تاریخ ساعت ارائه سرفصل ارائه دهنده
پنجشنبه ۲۳ بهمن ۹:۳۰-۸:۰۰ کاربردهای نانوپوشش ها در صنایع «دکتر رجب علی سراج»

(رئیس اداره پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت پدکس)

۱۰:۳۰-۹:۳۰ ماشین آلات پوشش دهی نانو به روش PVD

(پوششهای تزئینی و سخت)

«مهندس بابک رشیدی»

(مدیر بازرگانی شرکت یارنیکان صالح)

۱۱:۳۰-۱۰:۳۰ کاربردهای فناوری پلاسما در لایه نشانی و پردازش مواد «دکتر سید ایمان حسینی»

(مدیرعامل شرکت دانش بنیان دانش پویان ساتیا)

۱۲:۳۰-۱۱:۳۰ پوشش های نانو ساختار با دستگاه ARC PVD «دکتر سید اسماعیل شکیب»

(مدیر عامل شرکت کیمیای سعادت صنعت مدرن)

۱۳:۰۰-۱۲:۳۰ معرفی انجمن صنایع آبکاری ایران «بهرام کاظمی»

(دبیر انجمن صنایع آبکاری ایران)

پنجشنبه ۳۰ بهمن ۹:۰۰-۸:۰۰ پوشش های نانو PVD  و کاربرد های آن «مهندس مهدی آتشی گلستان»

(مدیر کارخانهPVD  گلفا)

۱۰:۰۰-۹:۰۰ معرفی و کاربرد پوششهای لایه نازک در صنعت به روش PVD «مهندس حامد حاجی هاشمی»

(مدیر تولید شرکت مهندسی سطح سوین پلاسما)

۱۱:۳۰-۱۰:۰۰ پوشش های نانوساختار اکسیدی «دکتر امین حکیمی زاد»

(مدیر تولید و تحقیق و توسعه شرکت نانو آبکار ایساتیس)

۱۲:۳۰-۱۱:۳۰ طراحی و کاربرد پوششهای نوین نانوساختار سخت و مقاوم به خوردگی در صنایع «دکتر سارا خمسه»

(عضو هیئت علمی پژوهشگاه رنگ)

 

 

علاقمندان تا روز چهارشنبه ۲۹ بهمن ماه فرصت دارند نسبت به ثبت نام در این دوره از طریق صفحه ثبت نام دوره در سایت ایوند اقدام کنند. شایان ذکر است، فایل های ارائه تمامی جلسات و فیلم کامل دوره پس از دوره در اختیار تمام شرکت کنندگان قرار خواهد گرفت.

شرکت در این دوره برای عموم علاقمندان آزاد است و شرکت در این دوره به مخاطبان صنعتی، مدیران، کارشناسان و متخصصان شرکت ها، سازمان ها و صنایع، و همچنین اعضای هیئت علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی علاقمند و مرتبط به صنعت پوشش دهی سطح توصیه می شود.

در پایان دوره به تمامی شرکت کنندگان گواهی پایان دوره از ستاد ویژه توسعه فناوری نانواعطا خواهد شد.

علاقمندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با ایمیل ips@nano.ir مکاتبه و یا با شماره ۰۹۱۹۰۳۹۹۰۶۱ تماس حاصل یا از طریق واتساپ پیام ارسال نمایند.

شایان ذکر است این رویداد با حمایت معنوی انجمن خوردگی ایران، انجمن صنایع آبکاری ایران، انجمن علوم و تکنولوژی سطح ایران، نشریه پوشش های سطحی و نشریه پیام آبکار در معرفی و اطلاع رسانی به جامعه متخصصین حوزه پوشش دهی سطح در حال برگزاری است.